دیگ های چگالشی

دیگ های چگالشی

استفاده از دیگ های چگالشی به جای دیگ های چدنی یا بویلرهای آب گرم
دیگ ها به عنوان یکی از مصرف کننده های عمده انرژی در ساختمان می باشند، بطوری که وضعیت عملکرد آنها نقش مهمی در تعیین وضعیت مصرف انرژی ساختمان ایفا می کند. از این رو کنترل مطلوب راندمان عملکرد این تجهیز و بهبود آن، گام مؤثری در رفع مشکلات موجود در مصرف انرژی ساختمان و کاهش تلفات یک شاختمان ایفا می کند.
بطور کلی دیگ های مورد استفاده در تأسیسات به دو دسته دیگ های چگالشی (Condensing Boiler) و غیر چگالشی (None Condensing Boiler) تقسیم می شوند.

بویلرهای غیر چگالشی
در بویلرهای غیر چگالشی، گازهای حاصل از احتراق، پس از گرم نمودن آب موجود در سیستم، با دمای بالا در حدود ˚c150 از طریق دودکش به محیط خارج منتقل می شوند که این امر تلفات شدید انرژی و افزایش مصرف گاز را به دنبال دارد. بعلاوه دیگ های غیر چگالشی امکان تنظیم ظرفیت، متناسب با نیاز ساختمان را ندارند، حجم آب گیری بالایی دارند، در دمای برگشت آب گرم و دبی آب در گردش دارای محدودیت هستند.

بویلرهای چگالشی
راندمان بالای این دیگ ها (حدود 110%) از مهمترین مزایای آنها به شمار می رود. گازهای حاصل از احتراق با دمای حداکثر ˚c50 از دیگ خارج شده و به این ترتیب حداکثر استفاده از انرژی تولیدی امکان پذیر می شود. همچنین دریافت گرمای نهان حاصل از چگالش گازهای احتراقی از دیگر نقاط تأمین انرژی مورد نیاز سیستم است.

دیگ های چگالشی Wolf
راندمان بالای حرارتی و جنبه های مثبت زیست محیطی، قابلیت تغییر ظرفیت، کنترل پذیری و کاهش میزان فضای اشغال شده در موتورخانه، سهولت در نصب و راه اندازی، تسهیل تعمیرات و نگهداری، کاهش هزینه های جاری ساختمان و همچنین کاهش میزان سر و صدا از ویژگی های مهم دیگ های چگالشی Wolf آلمان می باشد.

راندمان بالا
از مهمترین مشخصه های دیگ های چگالشی Wolf، راندمان بالای انها نسبت به دیگ های معمول می باشد (110% در مقایسه با 80%). در بویلرهای چگالشی، میزان مصرف سوخت در مقایسه با بویلرهای معمولی بسیار کمتر است که این امر باعث کاهش هزینه های انرژی ساختمان می شود. بعلاوه تأثیر قابل توجه مصرف کمتر گاز را بر روی جنبه های زیست محیطی نباید از یاد برد.

قابلیت تغییر ظرفیت و کنترل پذیری
از آنجا که نیازی به استفاده از تمام توان سیستم گرمایشی ساختمان در تمام فصول، روزهای ماه و حتی ساعات مختلف شبانه روز نمی باشد، به عبارت دیگر انرژی مورد نیاز ساختمان با توجه به تغییر فصل، در روزهای مختلف ماه و ساعات مختلف یک روز، تغییر می کند، با تنظیم توان خروجی دیگ می توان به میزان قابل توجهی در مصرف گاز صرفه جویی به عمل آورد.

پکیج های چگالشی Wolf با قابلیت تغییر ظرفیت از 17% تا 100% توان کارکرد، می توانند مطابق با نیاز حرارتی ساختمان، انرژی تولیدی را کم و یا زیاد کرده و بدین ترتیب علاوه بر صرفه جویی در مصرف گاز، میزان استهلاک را نیز کاهش دهند. این در حالی است که بویلرهای معمول توان تنظیم ظرفیت را نداشته و فقط در دو حالت خاموش و روشن کار می کنند و در نتیجه استهلاک زیاد و مصرف بالای انرژی را به دنبال دارند. لازم به ذکر است با توجه بهسیستم کنترلی پیشرفته دیگ های چگالشی Wolf، تنظیم توان خروجی بصورت اتوماتیک صورت می پذیرد.

سهولت در نصب و راه اندازی
با توجه به قرارگیری کلیه اتصالات دیگ های چگالشی در بالای دستگاه، فرآیند لوله کشی و اتصال دیگ به سیستم گرمایشی به راحتی صورت می پذیرد.

سهولت در تعمیر و نگهداری
به دلیل دسترسی ساده و آسان به تمام اجزای دیگ از طریق پانل جلویی دستگاه، تعمیر و نگهداری دستگاه با سرعت بالا و کمترین هزینه امکان پذیر می گردد.

کاهش آلودگی صوتی
پایین بودن صدای تولیدی پکیج های چگالشی در زمان کارکرد از جمله مزایای قابل توجه این دیگ ها نسبت به بویلرهای متداول می باشد.

قابلیت برنامه ریزی ساعات کارکرد و مجهز شدن به سیستم کنترل محیطی هوشمند
پکیج های چگالشی Wolf مجهز به سیستم کنترل هوشمند محیطی بر اساس اندازه گیری دمای هوای بیرون و با قابلیت برنامه ریزی ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه می باشند و بدینوسیله با برنامه ریزی کامل این سیستم می توان صرفه جویی مضاعفی در انرژی مصرفی ساختمان به عمل آورد.
علاوه بر موراد فوق می توان با مجهز کردن دیگ به سیستم های کنترلی انتخابی، عملکرد و کنترل دستگاه را از راه دور و با استفاده از تلفن و یا اینترنت در دست گرفت.

کاهش میزان فضای اشغال شده در موتورخانه
کوچک بودن ابعاد و پایین بودن وزن پکیج های چگالشی از جمله مزایای آنهاست که سبب کاهش هزینه های حمل و نقل و نصب می گردد. این دیگ ها در هنگام نصب نیازی به فونداسیون نداشته و می توان آن را در کنار دیوار نصب نمود (به اشکال توجه فرمائید).

بطور خلاصه مشخصات دیگ های چگالشی Wolf آلمان عبارتند از:
– طراحی و تولید مطابق با استاندارد های DIN EN 483 ، DIN EN 437 ، DIN EN 677
– مجهز به سیستم مدیریت هوشمند مصرف انرژی با قابلیت برنامه ریزی و کنترل اتوماتیک
– قابلیت احتراق مدولاسیون بین 17% تا 100% توان کل
– راندمان تا 110% جهت احتراق کامل و کاهش گازهای آلاینده
– مجهز به مبدا حرارتی راندمان بالا از آلیاژ آلومینیوم – سیلیکون، با طول عمر بالا، بدون رسوب گیری و نیاز به تعمیر و نگهداری
– کوچک، سبک، توان خروجی بالا
– طراحی ویژه جهت سهولت در نصب، بازرسی و سرویس در کوتاه ترین زمان ممکن
– عدم نیاز به برقراری حداقل جریان گردشی آب در دیگ
– عدم محدودیت جهت کاهش دمای آب گرم برگشتی به دیگ
– حداقل 50% صرفه جویی در مصرف انرژی سالانه در مقایسه با موتورخانه های رایج

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


پروژه لوله کشی و تاسیسات گرمایش استخر در شیراز
پروژه لوله کشی و تاسیسات گرمایش استخر قم آباد شیراز
اجرای سیستم لوله کشی و تاسیسات گرمایش-صدرا
پروژه اجرای سیستم لوله کشی و تاسیسات گرمایش-گویم
پروژه اجرای سیستم لوله کشی و تاسیسات موتورخانه-صدرا
پروژه اجرای سیستم لوله کشی وتاسیسات گرمایش-قصردشت

اطلاعات تماس