انواع نازل آبنما

انواع نازل آبنما

در این مقاله میخواهیم شما را با انواع نازل آبنما و نمایش پاشش هر یک آشنا کنیم تا بتوانید بهترین را برای آبنما و یا استخر خود انتخاب نمایید.

 

انواع نازل آبنما و رقص آب

1- نازل آبنما کریستالی

این نازل های آبنما آب را بصورت کریستالی به بیرون پرتاب میکنند و اطمینان حاصل میکنند که آب خارج شده کاملا بصورت ورقه‌ای و شفاف باشد. تمام نازل‌های این سری درون لوله خود دارای شیارهایی هستند که جریان را در جهت خاصی هدایت کرده و به اصطلاح آب را “آرام” میکنند و آشفتگی جریان را از بین برده و به شفاف شدن هرچه بیشتر آب کمک میکنند. به زبان ساده‌تر برای شفاف شدن آب درون آب خروجی از نازل نباید هیچ هوایی وجود داشته باشد و آب باید کاملا یکدست و بدون اختلال جریان پیدا کند.

کاربرد نازل های کریستالی

از این نازل های فواره عموما برای رقص آب و نمایش‌های آبی استفاده میکنند زیرا از آنجایی که آب پرتابی از نازل بسیار شفاف است میتوانند نور را بخوبی منعکس کنند و ترکیب آن با چراغ‌های رنگی بسیار زیبا میشود.

انواع نازل آبنما 1

انواع نازل آبنما 2

انواع نازل آبنما 3

انواع نازل آبنما 4

انواع نازل آبنما 5

انواع نازل آبنما 6

انواع نازل آبنما 7

انواع نازل آبنما 8

انواع نازل آبنما 9

انواع نازل آبنما 10

2- نازل فواره کف دار

هدف از این نازل‌ها پاشش آب بصورت سفید و کف دار است. که برای این منظور لوله این نازل‌ها عموما به دو صورت ساخته میشوند:

  • لوله نازل باید غوطه‌ور باشد و آب را مستقیم از کف حوض گرفته و به بیرون پرتاب کند.
  • در این مدل از طریق نازل فوم و اثر ونتوری، آب و هوا با هم مخلوط میشوند.

 

 

انواع نازل آبنما 11 انواع نازل آبنما 12 انواع نازل آبنما 13

 

3- نازل آبنما چرخان

به این نازل‌ها نازل رقصان یا داینامیک هم میگویند و دلیل آن حالت داینامیکی است که نازل به آب میدهد که باعث میشود برای انواع آبنماهای دیجیتال و موزیکال ایده‌ال شود زیرا حرکات آب را با ریتم موسیقی ادغام میشود و صحنه جذابی را ایجاد میکند.

 

انواع نازل آبنما 14 انواع نازل آبنما 15

 

4- نازل مه یا افشانه‌ای

نازل آبنما افشانه‌ای توانایی این را دارد که آب را تا ذرات حدود 1 میلی متر اسپری کند. این نازل‌ها برای پاشیدن آب تا ارتفاعات بالا طراحی نشده‌اند اما میتوانند آب را در حجم‌های بزرگ پخش کنند و به لطف این ویژگی و ترکیب آن با نورهای رنگی میتوانند فضای استخر را چه در شب و چه در روز تغییر دهند. جدای از این نازل افشانه‌ای به اکسیژن رسانی هم کمک بسزایی میکند.

انواع نازل آبنما 16

 

5- نازل قاصدک یا کره‌ای

این شکل خاص نازل از آنجایی که طرح پاشش و عملکردی متمایز از دیگر نازل‌ها دارد پس نیاز است که آن را در دسته‌بندی جداگانه قراردهیم. نازل‌های کره‌ای در واقع از چندین نازل ساده (کومت) تشکیل شده‌اند که هرکدام جداگانه آب را بصورت شفاف به بیرون پرتاب میکند، اما همراه شدن این نازل به صدها نازل دیگر نتیجه‌ای متفاوت داشته و میتوانند حجم کره مانند بزرگی را ایجاد کنند. نکته جالب دیگر در رابطه با این نازل‌ها حجم زیاد آب است که در زمان ریختن یک ستون بزرگ آب درست میکنند.

انواع نازل آبنما 17

 

6- نازل آبنما و استخر سفارشی

جدای از مدل‌های نام برده شده، هر خریدار میتواند بسته به نیاز خود نازل های آبنما مختلف را با هم ترکیب کند و نمایش آبی از چندین مدل نازل داشته باشد. این گزینه برای کسانی است که میخواهند آبنمای خود را خاص‌تر کرده و خلاقیت خود را بکار گیرند.

 

انواع نازل آبنما 18 انواع نازل آبنما 19

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


پروژه لوله کشی و تاسیسات گرمایش استخر در شیراز
پروژه لوله کشی و تاسیسات گرمایش استخر قم آباد شیراز
اجرای سیستم لوله کشی و تاسیسات گرمایش-صدرا
پروژه اجرای سیستم لوله کشی و تاسیسات گرمایش-گویم
پروژه اجرای سیستم لوله کشی و تاسیسات موتورخانه-صدرا
پروژه اجرای سیستم لوله کشی وتاسیسات گرمایش-قصردشت

اطلاعات تماس