ایران استخر

اسکیمر چیست و انواع اسکیمر های استخر و جکوزی

اسکیمر چیست و انواع اسکیمر های استخر و جکوزی

هرچیزی که درباره اسکیمر باید بدانید

اسکیمر در واقع وسیله‌ای است که  چندین کاربرد دارند، و جزئی پیچیده از استخر شماست، چه در استخر روباز و چه در استخر سرپوشیده، در هر صورت، اسکیمر بخش مهمی از یک استخر به شمار می‌روند، بنابراین باید بدانید که آنها چگونه کار می‌کنند و نحوه استفاده و مراقبت صحیح از آنها به چه صورت است.

اسکیمر استخر چیست؟

در یک استخر، اسکیمر‌ها مانند سطل‌های کوچکی هستند که در کنار استخر جاسازی می‌شوند. آنها سبد‌هایی را نگه می‌دارند، که عملکردی مشابه با کفگیر انجام می‌دهد و باعث می‌شود تا برگ‌ها، شاخه‌ها و سایر بقایای آنها از وارد فیلتر استخر نشوند. یا ممکن است از نوعی باشد که به صورت غوطه ور در آب در حال انجام کار مشابه است.

اسکیمر‌های دیواری

اسکیمر‌ها معمولاً مستطیل شکل بوده و در اطراف استخر، در سمت بالای دیواره‌ها قرار می‌گیرند. سطح آب معمولاً در حدود نصف اسکیمر قرار می‌گیرد.

اسکیمر‌ها اکثراً از پلاستیک سفید ساخته شده اند، و بعضی از آنها دارای درب به نام وایر در قسمت جلویی هستند که با توجه به سطح آب و حرکت آن باز و بسته می‌شود. هنگامی که پمپ را خاموش می‌کنید، درب آن بسته می‌شود، و در نتیجه بقایای جمع آوری شده در سبد اسکیمر به درون استخر برنمی‌گردند.

اسکیمر شناور

این نوع اسکیمر یا با یک بازوی پلاستیکی در کنار استخر نصب شده‌اند، یا مدل‌های شناور هستند که به تخلیه استخر وصل می‌شوند و سپس به طور آزادانه در آب شناور می‌شوند.

مزایای اسکیمر

ممکن است در دیواره استخر شما از قبل محلی برای نصب اسکیمر استخر تدارک دیده نشده باشد. با این حال  می‌توانید یکی از دو نوع دیگر را در نظر بگیرید به جای اینکه کل آستر و کاشی استخر خود بشکافید.

کار اسکیمر استخر چیست؟

 چگونه یک اسکیمر، بدون داشتن موتور یا قطعات متحرک دیگر می‌تواند آب استخر شما را تمیز نگه دارد؟

چند نکته در طرز کار اسکیمر وجود دارد:

گردش و تصفیه

اسکیمر استخر نقطه شروع گردش استخر است و به عنوان دروازه‌ای برای سیستم تصفیه استخر شما عمل می‌کند.

کارکرد اسکیمر

پمپ استخر شما آب را در اسکیمر‌ها می‌مکد. از آنجا که آب از طریق سبد اسکیمر عبور می‌کند، مانع عبور باقی مانده‌های بزرگ‌تر می‌شود که می‌تواند در صورت ورود به پمپ یا فیلتر باعث انسداد شود. همچنین به فیلتر اجازه می‌دهد تا آلودگی‌های کوچک‌تر را از آب بیرون بکشد تا آب تمیز‌تر از طریق برگشتی‌ها به داخل استخر شما برگردد.

علاوه بر اینکه آلودگی‌ها را از آب استخر شما جمع می‌کند، اسکیمر همچنین به شما کمک می‌کند تا پمپ و فیلتر خود را سرحال نگه دارید و با اطمینان از عبور آب تمیز داخل آنها را ز مواردی پاک کنید که می‌تواند مشکلات عمده‌ای را برای تجهیزات گران قیمت استخر شما ایجاد کند.

تمیز نگه داشتن آب

هر چه افرادی بیشتری در استخر شنا کنند، ضد آفتاب، مواد آرایشی، شامپو، صابون و سایر آلاینده‌های خارجی بیشتر در آب باقی می‌مانند. مطمئناً فیلتر استخر از عبور بعضی از این مواد جلوگیری می‌کند. اما اگر می‌خواهید آب استخر شما تمیز‌تر باقی بماند، می‌توانید چند توپ تنیس را درون سبد اسکیمر خود قرار دهید. سطح پرز مانند این توپ‌ها، مقدار زیادی از آن روغن‌های سطحی را جذب می‌کنند.

همچنین با پوشاندن اسکیمر با جوراب شلواری می‌توانید اثر سبد اسکیمر خود را افزایش دهید. جوراب، برخی از بقایای کوچک‌تر را که به طور معمول فیلتر شما را درگیر می‌کند را جذب می‌کند.

توپ‌های تنیس و جوراب شلواری را هر چند وقت یک بار تعویض کنید.

فکر می‌کنید قرار دادن جوراب شلواری روی کفگیر شما کاری عجیب است؟ درک می‌کنیم، خوشبختانه چیزی دقیقاً برای همین منظور وجود دارد: جوراب فیلتر اکیمر استخر. آنها هم همین کار را انجام می‌دهند، اما چون دقیقا برای همین کار ساخته شده‌اند، بنابراین نیازی به پاسخگویی به سؤالات ناخوشایند دوستان خود ندارید!

اضافه کردن قرص‌های کلر

می‌توان بیشتر هزینه کرد و یک دستگاه پخش کننده کلر تهیه کرد. گرچه مشکلی نیست، می‌توانید چند قرص کلر را مستقیماً به سبد اسکیمر خود اضافه کنید.

مزیت این کار این است که از آنجا که آب از طریق اسکیمر کشیده می‌شود، بیشتر قرص‌ها خیلی سریع‌تر از زمانی که آنها را به صورت عادی در آب می‌ریزید حل می‌شوند. این به معنی غلظت بیشتری از کلر در آب شما است که به معنای آب تمیز‌تر و بهداشتی‌تر است.

فقط مطمئن شوید وقتی پمپ استخر کار نمی‌کند قرص‌های نصفه نیمه را از سبد اسکیمر بردارید تا از غلظت بیش از حد کلر در یک ناحیه از آب استخر جلوگیری شود تا به تاسیسات آسیب وارد نشود. همچنین بهتر است از پمپ استخر با سرعت متغیر استفاده کنید تا بتوانید آب خود را بدون استفاده از انرژی زیاد در گردش نگه دارید و قبض برق مصرفی نیز کمتر شود.

جاروی استخر

اگر جارو برقی استخر دارید عالی است، اما مواقعی وجود دارد که شما نیاز به تمیز کردن دستی استخر خود دارید. در این مواقع، می‌توانید سیستم گردش استخر(سیرکیولیشن) خود را به کار بگیرید. در اینجا می‌توانید شلنگ جارو را درون سوراخ مکش اسکیمر قرار دهید، یا از یک صفحه وکیوم اسکیمر استفاده کنید و هنگامی که شما جارو می‌کنید آب مجبور به گردش در سیستم فیلتر می‌شود  و در نتیجه آب تمیز و شفاف‌تری ایجاد می‌کند.

چه موقع اسکیمر استخر خود را تمیز کنید

عموما حداقل هفته‌ای یکبار باید اسکیمر استخر خود را تمیز کنید. سبد اسکیمر در حال جمع کردن انواع آلاینده‌هایی است که در استخر شما قرار دارند. هر چه مدت طولانی‌تر بماند، احتمال شکسته شدن و پوسیدگی آن بیشتر می‌شود.

بنابراین، یک بار در هفته توصیه خوبی است. اما، اگر استخر شما روباز باشد و تعداد زیادی از درخت در اطراف آن وجود دارد، اگر باد شدید باشد و هر شرایط دیگری که وجود دارد مطمئنا کفگیر شما خیلی سریع مملو از زباله‌ها می‌شود که خیلی سریع‌تر باید آن را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن اسکیمر استخر

تمیز کردن اسکیمر، ساده‌ترین کار مربوط به نگهداری استخر است. تمام کاری که  باید انجام دهید این است که پوشش را از اسکیمر بردارید، سبد را بیرون بکشید و هر آنچه در سبد است را دور بیندازید. سپس آن را دوباره در اسکیمر قرار دهید، پوشش را سرجایش قرار دهید، و تمام شد.

اگر سبد، کدر به نظر می‌رسد، یا چیز‌های آلاینده‌های بد بویی در آن قرار دارند، می‌توانید قبل از تعویض، داخل آن را با شلنگ آبکشی کنید.

با استفاده از اسکیمر، استخر تمیز‌تر وسالم تری خواهید داشت.

برای نگهداری از سیستم گردش استخر، و همچنین تمیز نگه داشتن استخر، اسکیمر‌های استخر یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بی حد و حصر مهم استخر شما هستند. اسکیمر‌ها را از وجود زباله‌ها  تمیز نگه دارید، تا نیمی از کار تمیز شدن استخر به خوبی انجام  شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران استخر همراه باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


مجری استخر در شیراز، پروژه لاکچری فرهنگ شهر
پروژه استخر و جکوزی دینکان
پروژه استخر، جکوزی و سونا خیابان قدوسی شیراز
پروژه لوله کشی و تاسیسات گرمایش استخر در شیراز
پروژه لوله کشی و تاسیسات گرمایش استخر قم آباد شیراز
اجرای سیستم لوله کشی و تاسیسات گرمایش-صدرا

اطلاعات تماس