چراغ های استخری

چراغ های استخری

چراغ استخری

 

وجود روشنایی در استخر  باعث کارایی آن در شب می شود و می توان از نورپردازی آن لذت برد.و همچنین یکی از جذابیت هایی که می تواند فضای استخر شما را پرطرفدارتر کند نورپردازی صحیح و اصولی است.

استفاده از انواع چراغ های استخری و آبنما سبب تامین نور فضا می شود و همچنین ترکیب آب و نور، زیبایی شگفت انگیزی را ایجاد می کند.

استفاده از انواع چراغ استخر در استخرهای روباز و سرپوشیده سبب می شود آب جلوه بیشتری پیدا کند.

چراغ های استخری 1

در نورپردازی  المان های دیگر نیز حائز اهمیت هستند. به طور مثال کاشی کاری به کار رفته درون استخر می تواند اثر قابل توجهی بر تابش نور داشته باشد. به این صورت که اگر رنگ کاشی ها در استخر شما آبی تیره، سبز یا آبی مایل به خاکستری باشد. در این صورت می توانید از ردیفی از نورهای گرم در آب استفاده نمایید تا زیبایی آب استخر را دوچندان کند. در انتخاب چراغ استخری باید به این نکته توجه شود که علاوه بر ایجاد نور زیبایی بصری نیز ایجاد کنند.

البته در انتخاب این روشنایی باید به ضد رطوبت بودن آنها توجه کرد و همه این ویژگی ها به نوع و کاربری استخر نیز بستگی دارد.

در زمان نصب باید به محل قرارگیری ، تعداد آنها و فاصله شان از یکدیگر توجه کرد .

همچنین زوایای قرار گیری چراغ ها تا برای چشم افراد اطراف استخر خیرگی ایجاد نکند.

چراغ های تکی استفاده شده در استخرها سایه هایی را ایجاد می کند که از دید افراد خارج از استخر منظره ناخوشایندی است. بنابراین استفاده از دو چراغ رو به روی هم از ایجاد سایه های مزاحم می کاهد و نورپردازی استخر را بی عیب و نقص نشان می دهد.

انتخاب  بر اساس رنگ بدنه استخر انجام می شود. به طور مثال  در بدنه استخر با رنگ روشن به دلیل اینکه جذب و انعکاس نور بهتری دارند را می توان از نورهای گرم همانند قرمز یا نارنجی استفاده کرد.از آنجا که امروزه بیشتر چراغ های استخری LED هستند بنابراین نوری که در فضا منتشر می سازند هم ملایم و یکنواخت است و هم مصرف انرژی کمتری دارد در عین حال پخش نور بالایی نیز دارند.

 

چراغ های استخری 2

انواع لامپ استخری باید مطابق با استانداردها ساخته شوند و باید ضد آب و ضد رطوبت باشند تا در تماس طولانی مدت با آب استخر دچار خرابی و زنگ زدگی نشوند. این نوع چراغ باید به گونه ای طراحی شوند که سبب برق گرفتگی نشوند. به همین دلیل ولتاژ مورد استفاده این محصولات 12 ولت است و دارای ترانسی جهت تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژ مورد نیازشان می باشند.

به طور کلی چراغ های استخر همانند اکثر روشنایی های موجود دارای دو نوع توکار و روکار هستند که هردو درجه حفاظت بالایی دارند.

چراغ آب نما

 

چراغ های استخری 3

نورپردازی و روشنایی یکی از بخش های مهم آبنما و استخر می باشد . استفاده از چراغ هایی که با استفاده از تکنولوژی  LED  ساخته شده اند باعث افزایش طول عمرکارکرد چراغ و افزایش روشنایی و طیف رنگ های قابل تولید توسط چراغ می شود.

استفاده از نور و محصولات نوری در تزئین آبنماها کاری خلاقانه است که زیبایی شگفت انگیزی ایجاد می کند و می تواند محیط را دگرگون سازد.چراغ آبنما ها تنوع ساخت بالایی دارند و امروزه مورد توجه بیشتر طراحان قرار گرفته اند.

امروزه با تولید انواع چراغ ال ای دی آبنما شما می توانید نگران هدر رفت انرژی نباشید و با اطمینان از کیفیت و پخش نور مناسب این محصولات آنها را در آب نمای مورد نظرتان استفاده نمایید.  برخی مدل های این چراغ ها قابلیت تغییر رنگ دارند و می توانند با نورهای مختلف زیبایی فضا را دو چندان کنند.

این چراغ ها می توانند به صورت روکار یا توکار نصب شوند. معمولا تکنولوژی استفاده شده در آنها از نوع LED است که هم مصرف انرژی کمتری داشته و هم پخش نور با کیفیت و بالایی دارند.

در بعضی از چراغ ها رنگ نور RGB است به این معنی که با روشن شدن چراغ نور در رنگ های مختلف منتشر می شود و زیبایی خاصی به فضا و آب نمای مورد نظرتان می بخشد. چراغ های فواره ای دارای لامپ هایی  در تنوع رنگ مختلف می باشند که انتخاب هریک از این رنگ ها به عهده مشتری است.

چراغ های آب نما نور را با زاویه مناسب در فضا منتشر سازند.

انواع چراغ ضد آب دارای ولتاژ 12 ولت می باشند که خطر برق گرفتگی کمتری دارند و امکان نفوذ رطوبت به این چراغ ها وجود ندارد.

بدنه چراغ های آب نما  ضد ضربه اند و طول عمر بالایی دارند.

بهتر است نصب این محصول به گونه ای انجام شود که آب روی چراغ جریان داشته باشد. این حالت باعث می شود که همواره خنک باشند و روی چراغ همواره تمیز بماند.

برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی، انواع چراغ ال ای دی آبنما، لامپ استخری یا چراغ سونا از نوع ولتاژ پایین هستند  این چراغ باید به درجه حفاظت آن توجه شود. زیرا این درجه نشان دهنده مقاومت چراغ در برابر رطوبت و نفوذ آب می باشد.

چراغ های آب نما و استخری باید از جنسی باشند که مواد شوینده روی آنها تاثیر نگذارد

در زیر انواع چراغ آبنما و چراغ استخری و چراغ سونا و … را مشاهده می فرمایی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


پروژه لوله کشی و تاسیسات گرمایش استخر در شیراز
پروژه لوله کشی و تاسیسات گرمایش استخر قم آباد شیراز
اجرای سیستم لوله کشی و تاسیسات گرمایش-صدرا
پروژه اجرای سیستم لوله کشی و تاسیسات گرمایش-گویم
پروژه اجرای سیستم لوله کشی و تاسیسات موتورخانه-صدرا
پروژه اجرای سیستم لوله کشی وتاسیسات گرمایش-قصردشت

اطلاعات تماس